Джей Сперінг

spearingДжей – дуже талановитий футболіст, який був капітаном у клубі на всіх рівнях зі шкільних команд, до команди гравців віком до 18-ти років. Не найвищий гравець своєї вікової групи, він доволі фізично витривалий, має добре поставлений голос та лідерські якості. У більшості ігр він виступав на позиції центрального півзахисника, але почуває себе комфортно на позиціях правого захисника або ж центрального оборонця.

Він дебютував у команді гравців віком до 17-ти років вже у п’ятнадцять, сезон 2003-04, але не зважаючи на таку різницю у віці, дуже швидко встановив власний авторитет серед гравців.

У сезон 2004-2005 його знову повернули у команду для гравців до 16-ти років, після цього команда видала чудову серію із 20 матчів, а по закінченню сезону гравець виграв власне місце у команді для гравців віком до 18-ти років. Він грав у центрі півзахисту, хоча у команді u16 у цьому ж сезоні він відіграв більшість матчів на позиції центрального захисника.

Він чудово розпочав сезон 2005-06 і навіть залишив власний автограф у воротах «Боро» на виїзді, але у 4-й грі сезону, зазнав травми. Зламана нога не дозволила йому зіграти майже до кінця сезону. Після травми він доволі швидко набрав форму, а головне вона не вплинула на нього психологічно, і гравець, як і раніше продовжував грати жорстко, іноді ризикуючи отримати нову травму. Така самовідданість на полі дозволила йому бути заявленим у складі молодіжного Кубку Англії на вирішальних стадіях змагання.

У важкій грі, коли команда вела 3-2 проти «Манчестер Сіті», і втратила ініціативу у матчі Стів Хейвей вирішив випустити гравця і не пошкодував. Джей, який у порівнянні із велетнями з «Сіті» був просто дитиною, за останні хвилини матчу зробив кілька влучних підкатів, а головне згуртував командну гру на полі. Його командний голос на полі було чутно у ці хвилини краще за коментаторів. Врешті він став один з переможців цього матчу. По закінченню сезону Джей отримав капітанську пов’язку у команді u18.

Не зживаючи на габарити гравця, Стів Хейвей (який займався групою гравців які зіграли у фіналі Молодіжного Кубку Англії 2006-2007 ще з тих часів, коли вони були дітьми, серед них і Джей зокрема) вирішив довірити гравцю постійне місце у центрі захисту команди. Те що гравець показав у відповідь на довіру важко описати словами, це потрібно було бачити. Він виграв усі дуелі не тільки внизу, але й вгорі. А гру яку він видав у повторному матчі фіналу на Олд Траффорді сам Хейвей описав «Він просто неймовірний».

Він вже тренується з основною командою у Мелвуді, і влітку був одним з учасників молодіжного турніру у Італії для гравців до 20-ти років. Команда із Сперінгом жодного разу не програла ні «Інтеру» ні «Мілану» і зайняла 3-те місце у турнірі програвши по пенальті у півфіналі. А сам Джей був названий кращим гравцем турніру.

Кілька місяців потому він вже грав разом із Стівеном Джеррардом у товариській грі проти «Крю». Але незважаючи на успіхи у захисті із-за власного зросту, менеджер команди резервів Аблетт поки що бачить у Сперінзі виключно півзахисника, і Джей поки що власною грою підтверджує очікування тренерів щодо власної персони у поточному сезоні.

Джей проти Реалу. Трибуни біля хвилини виспівували його ім’я – вкінці трохи чути.

0 replies on “Джей Сперінг”

Your email address will not be published. Required fields are marked *