Кращий з поміж “зайвих”

Будь-хто хто регулярно слідкує за виступами резерву “Ліверпуля” у цьому сезоні, вже має своє вкрай позитивне враження про Дам’єна Плессі. Проте саме можливість повторювати подібні виступи на рівні основної команди — відділяє перспективних гравців, від тих, які все ж таки будуть грати у футбол на високому рівні. Доки будь-хто з “низів” отримує шанс зіграти у подібних матчах, будь-які розмови про талан можуть бути лишень розмовами. Проте власною грою, гравець просто дав зайві сподівання щодо можливого майбутнього “зайвих”.

Якщо поглянути в історію, “Ліверпуль” за останні 20 років знав не мало яскравих дебютів. Дебют Роббі Фаулера на Крейвен Коттедж, дебют Карраґера (він же гола забив). Лишень дебютний матч Майкла Оуена стає осторонь них всіх, адже про нього багато чули, в нього ще до дебюту вірили, а його гол “Уімбелдону” став лишень підтвердженням його майбутнього класу. Але якщо писати про них усіх, вони мали стати зірками клубу, і більш-менш вдалі дебюти цих гравців були очікувані.

Натомість Дам’єна Плессі, ніхто не називав під час його трансферу з “Ліону” “майбутнім Війєра”. Він досі є лишень перспективним гравцем, який проводить гарний сезон на рівні резервів, але ніхто навіть з найбільших шанувальників резерву клубу не міг уявити тієї легкості з якою гравець зіграв свій перший матч за основу клубу, у присутності 60 тисяч вболівальників. У матчі у котрому проти нього грали у півзахисті Сеск Фабрегас, Жілберто Сілва та Фламіні, і котрих він перевершив власним спокоєм та грою.

Лишень дивовижно сильна гра від Пітера Крауча, за котру він зіграє і у наступному матчі проти “Арсеналу”, не дозволила молодому французу стати гравцем матчу, проте він, можливо, зарезервував за собою місце у “зайвих” матчах цього сезону. Звісно на це можна дивитись з іншої сторони, адже без продажу Момо Сіссоко, важко було б передбачити появу цього футболіста навіть у запасі у цьому матчі.

Все ж таки єдиним дебютом подібного рівня за останні десятиріччя, був дебют Роба Джоунза проти “МЮ”. У котрому молодий захисник, якого щойно придбали з “Крю” у першому ж матчі закрив Райана Гіггза на Олд Траффорд. Повірте мені на слово, але той Райан Гіггз був на голову вищим за теперішнього Кріштіано Роналду. Той матч став для мене особисто тим бар’єром щодо рівня гри крайнього захисника взагалі. Цього разу ми побачили іншого гравця на іншій позиції. Важко згадати у матчі епізод у котрому гравець змарнував пас, або ж втратив м’яча. Додайте до цього потуги француза і Лукаша Лейви у відборі м’яча та у блокуванні гравців “Арсеналу”.

Він не Роб Джоунз, проте у Гарі Аблетта у резерві є також і захисники :), які як і інші гравці без жодної заздрощі разом дивились за грою гравця проти “Арсеналу” як і поздоровили його після матчу. Для нього це великий крок у перед, і як зауважив той же Гарі Аблетт “перемоги у чемпіонаті резервів не варті нічого, якщо жоден з гравців цієї команди не заграє за першу команду”.

Не варто його прославляти далі, адже він все ж таки цього поки що не вартий, лише час покаже що з нього вийде, але його приклад, мусить стати тим промінцем надії для решти гравців резерву, велика частина з котрих виграла Молодіжний Кубок Англії двічі, але поки що з’являлися у заявці на Лігу Чемпіонів.

0 replies on “Кращий з поміж “зайвих””

Your email address will not be published. Required fields are marked *